1 lutego 2021 Autor testament Wyłączony

Co oznaczaksięgowość uproszczona?

Księgowość uproszczona składa się na model księgowości, prowadzoną przez obywateli, spółki jawne albo przedsiębiorstwa równoprawne, w wypadku których przychody na rękę za poprzedni rok handlowy nie przekroczyły 2 000 000 euro.

W przypadku gdy wymieniona bariera okaże się przekroczona, to trzeba rozpocząć administrowanie dokumentów dochodowych, to znaczy całkowitej księgowości. Struktury księgowości uproszczonej to między innymi: karta należności podatkowej, powinnościowa pozycja przychodów jak i wydatków, podatek od wpływów spisanych.

Księgowość uproszczona ma dużo atutów, np. prostota jej prowadzenia,nieduże opłaty, perspektywa monitorowania zdarzeń ekonomicznych, które miały miejsce w jednostce jak również alternatywa nadzorowania trybu finansowego z użyciem projektu płatniczego oraz księgowości w sieci.

Księgowość uproszczona tyczy się nietrudnych przepisów prowadzeniadokumentów finansowych. Wolno nadzorować ją jsamodzielnie.  


Chcesz przeczytać więcej na temat księgowości uproszczonej? Zobacz: księgowość Marki Perita, księgowość Gdynia, księgowość Skierniewice