17 lutego 2021 Autor testament Wyłączony

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to jedna z najbardziej popularnych gier zespołowych na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną z chęcią grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale takżebramki piłkarskie. Jak prawidłowo dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki uzależnione są od rodzaju boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wtedy, kiedy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki , które znajdują się na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie mają nieco mniejsze wymiary: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają jedynie 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Planując zakup bramek piłkarskich, warto pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Dobra bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha przekłada się na bezpieczeństwo zawodników, którzy biorą udział w meczu.